Rady pro zahradu, dílnu a dům

hecht blog 12 editNadcházející letní období je příjemnou změnou po chladných zimních měsících a kolísavém jarním počasí. Tak jako rádi vyměníme oblečení za lehčí, se stejnou samozřejmostí bychom měli „obléknout“ i letní jídelníček. Lehčí a skromnější strava nám dodá v této době překvapivou vitalitu. Šanci na oddych mohou mít i náš žlučník a játra. Je to vzácná doba, ve které máme největší šanci zhubnout o těch pár kilo, získaných v zimě do rezervy.

Zelenina a ovoce jsou v létě snadno dostupné, bohužel se však obvykle setkáváme s fádními formami úpravy. Pouze chuťově vyvážená strava nás plně uspokojí a my máme potom větší šanci odolat všem těm sladkým pokušením, obsahujícím málo kalorií a hodně chemikálií. Důležitá je i barevnost, vůně a lákavá úprava jídla. Díky nim snadněji podlehnou „zdravé výživě“ i konzervativci a vyzkoušejí něco nového, neobvyklého.

Číst dál: Jídlo v létě. Recept na pampeliškové smoothie

BLOG11Přiznám se, že kvůli mé alergii na průmyslově vyráběnou kosmetiku mě myšlenka mít všechno, co potřebuju k péči o tělo, vyrobené na přírodní bázi už dlouhá léta nesmírně lákala. Za mého mládí to vyřešil dětský olej a bylinkový šampón. Jak šel čas, začala být potřeba kosmetiky naléhavější. Přírodní kosmetické produkty ani seriózní informace o bylinách, ostatních surovinách a postupech přípravy ale nebyly tak snadno k mání a darované po domácku připravené masti byly spíš k smíchu než k použití.

Číst dál: Vyrobte si vlastní kosmetiku pro zdraví a krásu