Rady pro zahradu, dílnu a dům

blog7 15 TIPŮ JAK SE NA ZAHRADĚ OBEJÍT BEZ CHEMIE

Může se zdát, že každá zahrada je přírodní, ale většinou to tak není.
Příroda tvoří křehké ekosystémy, které potřebují abychom jim rozuměli. Na běžné zahradě se chemicky hnojí, postřikují se stromy,
sejí se mořená semena a barevné granule se sypou skoro na všechno, protože bez toho by nic nevyrostlo s neurodilo se.

Číst dál: Pořádek nebo zdraví?

A JAKO BONUS RECEPT NA JEDNOHUBKY S FIALKAMI

BLOG5lJestli jste, stejně jako my ,opět o vánocích přibrali, asi teď smutníte nejen při pohledu do zrcadla, ale dá vám zabrat i chůze do kopečka. A co teprve prořezávání stromů! Pokud je to tak, nastal každoroční čas se zamyslet, jak se dostat na jaro do kondice a přivítat slunečné dny štíhlejší a hlavně pohyblivější. Zahrada nám k tomu může vydatně pomoci...a o tom bude dnešní článek.

Číst dál: Jarní dobroty ze zahrady

travnikZákladním předpokladem zdravého trávníku je již jeho správné založení. Pokud chceme mít na zahradě skutečně hustý pažit, nikdy jej nevypěstujeme pouze pravidelným sečením a hnojením. I správně založený trávník je ovšem nutné čas od času doplnit vhodným semenem, přihnojit a zbavit plevelů.

Mnoho majitelů zahrad předpokládá, že při péči o trávník vystačí s kvalitní sekačkou. Ačkoli je dobrá sekačka při údržbě trávníku základem, pokud chceme na zahradě skutečně zdravě vypadající travnatý povrch, neobejdeme se bez pravidelné vertikutace – provzdušňování. Vertikutace se provádí dvakrát do roka, nejlépe na jaře a na podzim, vždy po sečení trávníku, ve stavu plné vegetace. Správně nastavené nože vertikutátoru prořezávají vrchní vrstvu zeminy do hloubky 2 – 3 mm. Při tom nejen rozrušují tvrdou vrstvu zeminy, ale zároveň odstraní z povrchu plsť, která brání přísunu vzduchu, vláhy a živin.

Číst dál: Péče o trávník