Rady pro zahradu, dílnu a dům

hecht stromky image 250px

Když kupujete vánoční stromek, pozor na to, jak jej kdo měří. HECHT měří stromky tak, jak je zvykem u dobrých prodejců. U nás máte vždy jistotu, že stromek s výškou např. 180 cm nebude ve skutečnosti stromek s větvemi do 150 cm a dlouhou špičkou, kterou většinou stejně odstřihnete...

Někteří prodejci vám stromek naměří od spodní části kmene až po úplný vrchol stromku (A), a tak u nich často zaplatíte více. HECHT oproti tomu měří stromky od spodní části kmene pouze po nejvyšší část koruny větví (B). Pokud byste chtěli koupit vánoční stromek u nás, stromky budou k dostání od 28. 11. na prodejnách HECHT – specialista na zahradu. Máme pro vás otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin (mimo státní svátky).

Letak stromky img 400px

 

 Jak pečovat o stromek

  • Pokud si donesete vánoční stromek domů několik dní před Štědrým dnem, uložte jej ven nebo do chladné místnosti – nikdy ne k oknu na sluníčko či blízko topení, protože by začal sesychat.
  • Kmen ponořte do vody, a to až po kůru. (TIP: Můžete mít třeba i speciální stojan na stromek, do kterého lze vodu nalít.)
  • Na uříznutém konci odřízněte přibližně 2 cm velký plátek, to pomůže do kmenu dostat vlhkost z ovzduší. Čerstvý řez prodlouží život stromku, také když jej máte v nádobě s vodou, jak doporučujeme výše.

 

Přejeme vám mnoho radosti a rodinné pohody u vašeho vánočního stromečku.